Zielone jabłuszko

Porady specjalistów - Pedagog specjalny

 

- woreczki strunowe (dodatkowo można zabezpieczyć taśmą)

- farbki

- ryż

- żel do włosów (albo zmiennik cukier, mąka i woda razem ugotowane)

- brokat, cekiny, guziki bądź inne gadżety

Szukanie zabawek w ryżu

Najlepsza metoda barwienia ryżu? Wystarczy wsypać go do woreczków, dodać kilka kropel farbki i rozcierać woreczek w rękach. Dzięki temu dziecko się nie wybrudzi, będzie się przy tym naprawdę dobrze bawić, a i ryż uzyska piękny kolor. Wystarczy taki ryż wysuszyć na papierowych ręcznikach, a potem umieścić w większym woreczku wraz z drobnymi zabawkami, monetami czy guzikami. Zadanie dziecka polega na odnalezieniu wśród ryżu, ukrytych przedmiotów.

 

Żelowy sorter

Jeśli domu zalega zapas żelu do włosów, może się przydać … do wypełnienia woreczka. Jeśli nie, kup najtańszy możliwy w pobliskim sklepie (Lub wykonaj zamiennik: Zmieszaj w garnuszku szklankę wody i po 3 czubate łyżki cukru i mąki ziemniaczanej. Podgrzej aż masa zgęstnieje i pozostaw do wystygnięcia. ) Poza żelem, w woreczku umieść kolorowe guziki. Na folii namaluj flamastrem czy farbą zbiory, do których dzieci będą przemieszczać elementy w odpowiednim kolorze.

 

Kolorowa pianka

Pożyczona od taty pianka do golenia, zachowuje się fantastycznie w kontakcie z barwnikami. Nie raz kolorowaliśmy piankę. Ba, nawet malowaliśmy nią po foli. Dlatego w zestawieniu woreczków sensorycznych, nie mogło jej zabraknąć!

 

Dotyk zimy

Skorzystamy z pozostałego z poprzedniego pomysłu bezbarwnego żelu, dołożymy cekiny śnieżynki, srebrny brokat i całość włożymy na 15 minut do lodówki. Naszym maluszkom bardzo spodobał się taki zupełnie inny, zimny worek. Na otarcia i inne dolegliwości jak znalazł, może na dłużej zostanie w lodówce?

Woda i mąka

Kolejny pomysł to połączenie mąki i wody. W przypadku mixu z mąką pszenną, możecie rysować po woreczku położonym na płaskiej powierzchni. Gdy jednak dodacie mąkę ziemniaczaną, zawartość woreczka zamieni się w ciecz nienewtonowską.

 

 

 

Projekt „WSPIERAMY MAMY W GMINACH POWIATU ŚWIDNICKIEGO I LUBELSKIEGO”
jest projektem realizowanym w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Lubelskiego na lata 2014-2020,
Oś priorytetowa: 9. Rynek pracy, Działanie: 9.4 Godzenie życia zawodowego i prywatnego w okresie 1.04.2019r. do 31.08.2021r.